Internationale Gruppen

INTERNATIONAL GROUPS
Main Commander Wolfgang Steinhardt
Deputy Main Commander Roberto Ortiz
GROUP 5 – CSLI  Main Corps United Grand Priories
Group Commander N.N.
Deputy Group Commander Robert Farrugia
CSLI Group Liaison Officers (Staff)
Group Liaison Officer Charles Caruana
Ass.Group Liaison Officer Max Gatt
Corps Austria Oliver Gruber-Lavin
Corps England and Wales N.N.
Corps Scotland N.N.
Corps Gozo Renald Blundell
Corps Malta Rev.Msgr. Joseph Vella Gauchi
Sub Corps La Valetta Alfred Grixti
Sub Corps De Rohan Alex Buttigieg
Sub Corps Cotoner Joseph Saliba
Sub Corps Pinto David Zammit
Sub Corps Le Isle Adam Wayne A. Chetcuti
Corps France Michel Bouillerand
Sub Corps Marseilles Jean Christophe le Gars
Sub Corps Vichy Comte Jacques de Chabannes
Corps Italy Luigi Sorge
Sub Corps Catania The Hon. Carmelo Currenti
Sub Corps Taormina Dr. Filippo Condorelli
Corps South Africa H.E. Steven Groeneveld
Corps Russia Vladimir Kirillovskikh
Corps Ukraine Anton Savvov
Corps International Lazarites Thomas  W. Nash
Corps Tripoli Stefan Hogan
Corps Argentina Prof.Dr. Ramiro Anzit Guerrero
Corps Brazil Roberto Ortiz
Corps Hungary Dr. Lajos Vigh
Corps United States of America H.E. Bishop Thomas Mount
Corps Ethiopia HIH Prince Ermias Sahle-Selassie Haile-Selassie
Sub Corps Portugal Thomas  W. Nash
Sub Corps Spain Thomas  W. Nash
Sub Corps Greece N.N.
Sub Corps China Mark Lawrence
Sub Corps Chana Most.Rev. Bishop Ejiba Yamapia
Sub Corps Germany Peter Neuen
Sub Corps Armenia Anna Harutyunyan
Sub Corps Australia N.N.
Sub Corps Indonesia N.N.
Sub Corps Kazakhstan N.N.
Sub Corps Singapore N.N.
Sub Corps Dominican Republic Most.Rev. Bishop Ejiba Yamapia
Sub Corps Finnland N.N.
Sub Corps Denmark N.N.
Sub Corps Congo N.N.
Sub Corps Romania N.N.
Sub Corps Serbia N.N.
Sub Corps Sweden N.N.
Sub Corps Canada N.N.
Sub Corps Pakistan Dame Shabnan Nazil
Sub Corps Sicily Dame Barbara Marino
Sub Corps Uganda Michael Sabiti
Sub Corps Isle of Man John Ogden
Sub Corps Slovakia Peter Lednar
 GROUP 6 – Scouts of Malta and Gozo
Group Commander Godwin D´Anastasi
Deputy Group Commander Paul Farrugia
CSLI Group Liaison Officers (Staff)
Group Liaison Officer Mariosa D´Anastasi
Ass.Group Liaison Officer Jan Stanislaw Gazarkiewicz
Commander Land Scouts N.N.
Commander Sea Scouts N.N.
Commander Air Scouts Mario Rayner
Gozo Scout Group Lawrence Saliba
Marsa Scout Group Alfred Savona
Fgura Scout Group Joe Zerafa
Tarxien Scout Group Paul Farrugia
GROUP 7 – CSLI Grand Corps of Poland
Group Commander Pater Grzegorz Badziag OFMCap
Deputy Group Commander Wladyslaw Dobrzanski
CSLI Grand Group Liaison Officers (Staff)
Group Liaison Officer N.N.
Ass.Group Liaison Officer N.N.
Humanitarian Service Corps Rafal Marcin Wasik
Military Service Corps Pavel Nerc
Military Aviation Corps Wladyslaw Dobrzanski
Medical Service Corps Waldemar Badziag
Medical Training Corps Piotr Jakub Pniewski
Hospitaller of the Grand Corps Krzysztof Moks
Corps Commander of the Navy Corps Henryk Kalinowski
Sub Corps Subcarpathian Marian Leniek
Sub Corps Kuyavian-Pomeranian Piotr Badziag
Sub Corps Lubusz Krystian Snochowski
Sub Corps Masovian Wlodzimierz Henryk Zabka
Sub Corps Greater Poland Roman Badziag
Sub Corps Lesser Poland Antoni Leniek
Sub Corps Lower Silesian N.N.
Sub Corps Pomeranian Rev. Ks. Henryk Jankowski
Sub Corps Lodz Piotr Kowalczk
Sub Corps Silesian Marciej Bylczynski
Sub Corps West Pomeranian Jerzy Soltys
Sub Corps Kujawsko-Pomorskie Piotr Zdzislaw Badziag
Sub Corps Pabianice Lódzkiemu Christopher Woszczak
Sub Corps Podkarpackie N.N.
Sub Corps Walcz Sylwia Trojanowska
Sub Corps Warmian-Masurian N.N.
Sub Corps Podlaskie N.N.
Sub Corps Lubin N.N.
Sub Corps Opole N.N.